VÝSTRAHA ČHMÚ
SYSTÉM INTEGROVANÉ VÝSTRAŽNÉ SLUŽBY

 


Meteorologická situace: Přes střední Evropu se bude přesouvat k jihovýchodu zvlněné frontální rozhraní oddělující teplý vzduch na jihovýchodě od studeného na severozápadě.


Silná ledovka Vysoký st. nebezpečí
17.1. 12:26  – 18.1. 10:00
18.1. 03:00
Popis: Místy se může vytvářet silná ledovka Pravděpodobná tvorba ledovky při slabém až mírném mrznoucím dešti tloušťkou dosahující i nad celkovým úhrnem kolem 5 mm.
Doporučení: Nebezpečí četných úrazů při chůzi a vysoké nehodovosti. Možné výpadky v dodávce elektřiny, zásobování, a zdravotnických služeb. Možné lámání větví stromů. Doporučuje se omezit vycházení ven a jízdy autem jen na nezbytné případy. V případě nutnosti jízdy sledovat dopravní zpravodajství a jezdit mimořádně opatrně. Počítat s výrazným prodloužením doby jízdy.
Náledí Nízký st. nebezpečí
18.1. 09:00  – 19.1. 09:00
Popis: Při poklesu teplot pod bod mrazu se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky.
Doporučení: Nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí. Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.
Dejte o tomto článku vědět ostatním